Pomóż nam pomagać

Leni już bezpieczny w Ciapkowie! Pomóżcie nam go leczyć!

Edycja: właśnie zastosowano tymczasowym 3 miesięczny areszt dla oprawcy kota!

Katowany kot odebrany przez OTOZ Animals!Kot o imieniu Lenin – tak nazwała go właścicielka, był maltretowany przez jej konkubenta, który w Internecie tak się przechwalał:„S…syn mnie wkur…. to najpierw go zatłukłem a potem wziąłem suszarkę i powiesiłem go na kablu za przednią i tylną łapkę. Wyje jakby go obdzierał ze skóry xD no to dostaje po mordzie i za sekundę się zamyka.” Ilustrował to zdjęciami torturowanego młodego kotka zawieszonego za tylną łapkę. Zaraz po zgłoszeniu inspektorzy OTOZ Animals wraz funkcjonariuszami Policji zdążyli odebrać jeszcze żywego kota!

Roczny kocurek obecnie przebywa pod naszą opieką w gdyńskim Ciapkowie, prowadzonym przez OTOZ Animals.Kot jest w trakcie szczegółowych badań weterynaryjnych, niestety jego stan nie jest dobry: ma trudności z poruszaniem się, ma również spalone wąsy, opuchniętą łapkę oraz zaburzenia błędnika.Już wiemy, że pilnie będzie potrzebny rezonans magnetyczny, konsultacja neurologiczna i ortopedyczna oraz dalsze leczenie i rehabilitacja. Kot jest pod stałą opieką weterynaryjną.

Jutro prokuratura w Gdyni ma przesłuchać oprawcę i zapewne podejmie decyzję o dalszym postępowaniu.Oczywiście OTOZ Animals będzie wnioskować o status oskarżyciela posiłkowego chcąc reprezentować prawa pokrzywdzonego kota.Zrobimy wszystko, aby oprawca otrzymał jak najwyższy wymiar kary!

Kocurkowi daliśmy na imię Leni i zrobimy wszystko, aby wyzdrowiał!Chcemy wynagrodzić Leniemu wszystkie krzywdy jakich doświadczył z ręki człowieka!

Prosimy Was serdecznie pomóżcie nam go wyleczyć i przywrócić do normalnego życia!

Numer konta OTOZ Animals Schronisko w Gdyni:

50 1440 1026 0000 0000 0452 8344 tytułem: katowany kot

Kod BIC (Swift): BPKOPLPW PL50 1440 1026 0000 0000 0452 8344

Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy!Będziemy na bieżąco informować o losach i stanie zdrowia naszego nowego podopiecznego.


Skip to content