Wolontariat

Nabór na wolontariat zostaje wstrzymany do końca maja.

Więcej informacji o kursach i wolontariacie po numerem 58 622 25 52 lub schronisko@ciapkowo.pl

Kto może zostać wolontariuszem?

Każdy kto ukończył 16 lat (za zgodą pisemną opiekuna prawnego, podpisaną w biurze adopcyjnym). Po odbyciu kursu dla wolontariuszy organizowanym przez nasze schronisko.

Aby odbyć kurs należy przysłać zgłoszenie na mail: schronisko@ciapkowo.pl. Kurs podzielony jest na dwie części: teoretyczną (trwającą około 2 godzin) oraz praktyczną ( 4 godziny spacerów ).

Informacje szczegółowe na temat szkoleń dla wolontariuszy można uzyskać telefonicznie pod numerem 58 622 25 52 lub schronisko@ciapkowo.pl

Jeśli nie masz jeszcze szesnastu lat, prosimy Cię o cierpliwość. W między czasie, możesz organizować w swojej szkole zbiórki karmy, koców, akcesoriów niezbędnych do wyprowadzania psów. Jesteśmy do twojej dyspozycji w dni powszednie (od 11 do 17) w soboty (11 – 16) oraz niedziele (11-15).

Psiaki wyprowadzanie są na spacery, czesane i przytulane, co pozwala im przetrwać trudne chwile w schronisku. Psy i koty otoczone właściwą opieką mają większe szanse na adopcję oraz mniej chorują. Praca wolontariuszy jest nieocenioną pomocą przy socjalizacji zwierząt. Niepozbawione kontaktu z człowiekiem podczas adopcji szybciej dostosowują się do nowych warunków.

Wolontariusze także wspierają nasze działania zapewniając małym kociętom i szczeniętom domy tymczasowe oraz czynnie uczestniczą w akcjach promujących schronisko.

Skip to content