2018 – powstanie Kociarni

Schronisko dla bezdomnych zwierząt najczęściej kojarzy się z psami. Do tego typu placówek trafiają również koty. I choć są to zwierzęta mniejsze, które zawsze znajdą sobie miejsce do beztroskiego wylegiwania się, to o ich potrzeby również zadbano w gdyńskim Ciapkowie.

W sierpniu 2017 roku rozpoczęto budowę specjalnego budynku – Kociarni. Jego uroczyste otwarcie odbyło się w marcu 2018 roku.

Dbałość o bezdomne zwierzaki to nie tylko obowiązkowe zadanie gminy, ale przede wszystkim powinność niesienia pomocy najsłabszym. Ciapkowo to schronisko dla bezdomnych psów i kotów, które staramy się krok po kroku modernizować. Dziś oddajemy do użytku kociarnię, zarówno dla kotów gotowych do adopcji, jak i z częścią izolatkową dla kotów po zabiegach. Dzięki temu mają one nieporównywalnie lepsze warunki niż do tej pory – mówił podczas uroczystego otwarcia Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Pawilon dla kotów w gdyńskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo liczy 105 metrów kwadratowych powierzchni. Może zapewnić wygodne schronienie nawet 180 futrzastym czworonogom. Koszt inwestycji wyniósł blisko 1 mln złotych i został sfinansowany z budżetu miasta. Kociarnia składa się z dwóch części: adopcyjnej – cztery pokoje dla kotów przeznaczonych do adopcji oraz weterynaryjnej – izolatki dla chorych kotów, pomieszczenie szpitalne dla kotów po zabiegach operacyjnych oraz kwarantanny. W ramach inwestycji wyremontowany został również budynek socjalny.

Nowy koci gdyński dom jest spełnieniem naszych najskrytszych marzeń. Od wielu lat marzyliśmy o osobnym budynku na uboczu, gdzie koty nie będą musiały słuchać szczekania psów. Pobyt w schronisku sam w sobie jest ogromnym stresem, więc dzięki nowej kociarni uda się go nie potęgować – mówiła Katarzyna Kownacka, kierownik schroniska OTOZ Animals Ciapkowo w Gdyni.

Kociarnia w gdyńskim schronisku to miejsce gdzie trafiają koty, które z różnych powodów potrzebują pomocy i opieki człowieka.

Skip to content