Pogotowie interwencyjne

Samochód interwencyjny jest dostępny na Państwa wezwania przez cały tydzień w godzinach 7:00-19:00. W godzinach nocnych kierowca wykonuje interwencję dotyczące TYLKO zwierząt rannych bądź stwarzających zagrożenie poprzez agresję.

Kierowca na wezwanie telefoniczne jedzie w odpowiednie miejsce na terenie Gdyni, aby złapać błąkającego się psa lub kota. Często nie jest to łatwe zadanie, zwierzęta bywają agresywne, albo po prostu wystraszone, przez co trudno je złapać. Szczególnie niebezpieczne jest to w centrum miasta, ze względu oczywiście na przejeżdżające auta. Kierowca jeździ także na interwencje do rannych zwierząt.

Trzeba tez zaznaczyć, że w naszym kraju prawo zabrania wyłapywania kotów wolno bytujących, dlatego na interwencje jeździmy do kotów, które są ranne, lub ewidentnie komuś się zagubiły, a widać, że są to zwierzęta, żyjące wcześniej w mieszkaniu.

Jeśli ktokolwiek z Państwa będzie świadkiem wypadku, lub po prostu zobaczy błąkające się zwierzę, lub przywiązanego gdzieś do płotu przez wiele godzin psa – prosimy o telefon do schroniska 58 622 25 52.

Nasz samochód często jest przez wiele godzin zajęty, nieocenioną pomocą jest Państwa interwencja. Można pomóc, samemu przywożąc zwierzę (uwaga na zwierzęta ranne, w tym wypadku proszę uzgadniać szczegóły telefonicznie). Można również przytrzymać błąkające się zwierzę do czasu przyjazdu naszego samochodu (to chyba najlepsza pomoc, wiele razy zdarza się, że gdy przyjeżdża, zwierzęcia już dawno nie ma), o ile nie jest agresywne, albo nie zdradza oznak choroby.

Inną sprawą są zawiadomienia o maltretowaniu zwierząt. Jeśli jesteśmy świadkami złego traktowania zwierzęcia przez właścicieli prosimy o kontakt telefoniczny z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Zwierząt OTOZ Animals pod numerem telefonu 58 550 43 73.

Skip to content