Pomóż nam pomagać

Pokochaj psiego staruszka!

O starości nadal mówi się za mało, a przecież starość każdemu z nas zajrzy głęboko w oczy. Dotknie każdą część naszego ciała. Mówi się, że starość jest brzydka, ma inny rytm, nawet zapach ma inny. Ze starością trzeba się inaczej obchodzić. Mówić wyraźnie, ale niezbyt cicho, bo nie usłyszą, niezbyt też głośno, bo pomyślą, że krzyczysz. Starość przyprawia o zmarszczki nasze dusze, nie tylko skórę. Cóż robić? Jakiego lekarstwa szukać i gdzie? Jak pomóc? Jak się odnaleźć w tym gąszczu niewiadomych? Stare psy dokładnie w taki sam sposób się starzeją, jak i ludzie. Tylko one nam nie powiedzą co je boli, że nie mają dzisiaj siły wstać, że nie potrafią już skakać i biegać, że nie mają już na to ochoty. Czego potrzeba starości? Miłości, zrozumienia, opieki, poczucia bezpieczeństwa i ciepła domowego ogniska. Dla starości potrzeba cierpliwości. Aby to rozumieć, trzeba dostrzegać sytuacje, które szczęściu sprzyjają, bo starość nie musi być smutna. Czasem dobrze jest spojrzeć tylko na bieżące dni z pewnego dystansu, a przeszłość pozostawić jako wspomnienie.

W naszym schronisku aktualnie „mieszka” bardzo wiele psich staruszków. Serca ściska żal, że nie mają swojego miejsca na ziemi, że nie mają kochających dłoni. Każdego dnia starzeją się coraz bardziej i bardziej… Ilu z nich nigdy nie poczuje ciepła domowego ogniska? Ilu po cichutku odejdzie w samotności?
Nie bójcie się adoptować starych psów. One Was bardzo potrzebują. Nie pozwólmy, aby ostanie dni spędzały w samotności. Wiemy, że utrata po śmierci psa jest bardzo bolesna, ale jest jeszcze druga strona. To właśnie te psiaki cierpią ze swoją starością w schroniskowych boksach.

Zachęcamy do obejrzenia teledysku poświęconego właśnie staruszkom z naszego schroniska https://www.youtube.com/watch?v=BFivK88eXzg. Teledysk powstał dzięki niezwykłej młodzieży z Stowarzyszenie 180 Stopni. Większość z psiaków przedstawionych w teledysku znalazło domy, jednak słowa piosenki są żywe również dziś. Zachęcamy również do wysłuchania apelu pracownika schroniska https://www.youtube.com/watch?v=15LIfYYSmII. Otwórzmy nasze serca dla staruszków. Pamiętajmy, starsze psy są w schroniskach niewidzialne, chowają się w głąb boksów. To my musimy odnaleźć te skarby.

Chcesz wesprzeć nasze staruszki?
Adoptuj wirtualnie lub przekaż datek.
Za każdą pomoc będziemy ogromnie wdzięczni.
Numer naszego konta bankowego
50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Przelew z zagranicy
PL 50 1440 1026 0000 0000 0452 8344
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Ciapkowo w Gdyni z dopiskiem „Na pomoc staruszkom”

Prosimy! Udostępnij!

#adoptujseniora #pomóżnampomagać #ciapkowo


Skip to content